نورپردازی

یکی از ترس‌های عمده کودکان ترس از تاریکی است. سعی کنید اتاقی را برای کودک در نظر بگیرید که دارای نور کافی باشد. همچنین از نورپردازی‌های مناسب برای فضای اتاق کودک استفاده کنید. کودکان به نور خورشید و ماه علاقه دارند می‌توانید در اتاق ترکیبی از این دو نوع نور را استفاده کنید.

رنگ آمیزی اتاق کودک

رنگ

از رنگ‌های شاد و متنوع برای اتاق کودک استفاده کنید. رنگ‌های روشن مانند صورتی، کرم، زرد و آبی روشن برای کودکان سنین پایین مناسب است. برای کودکان بزرگ‌تر می‌توانید از رنگ‌های مشخص‌تر و کمی تیره‌تر هم استفاده کنید. رنگ‌های سرد مانند آبی برای کودکان بیش‌فعال و رنگ‌های گرم مانند قرمز سبک و رقیق برای کودکان درون‌گرا یا افسرده توصیه می‌شود.

تخت خواب نوزاد و کودک

تخت و انواع آن

تخت عنصر مهمی در دکوراسیون اتاق کودک است. ترجیحاً از تخت‌های چوبی با طرح‌های خاص در اتاق کودک استفاده کنید تا به تولید فضای خیالی در ذهن کودک یاری رساند. استفاده از تخت‌های دوطبقه برای استفاده بهینه از فضا هم توصیه می‌شود.

پرده اتاق کودک

انتخاب پارچه مناسب

از پارچه‌های خشن در هیچ‌یک از عناصر موجود در اتاق کودک استفاده نکنید بلکه از پارچه‌های نرم دارای خاصیت‌های ضربه‌گیری استفاده کنید. از پارچه‌هایی استفاده کنید که دارای تصاویر کارتونی و فانتزی یا طرح‌های موردعلاقه کودکان باشند.

کاغذ دیواری اتاق کودک

انتخاب برچسب و تصویر کودک

یکی از موارد خلاقیت در اتاق کودک استفاده از برچسب‌ها در دیوار اتاق کودک است که فضا را برای کودک شما خیال‌انگیز می‌کند.

اتاق خواب کودک

استفاده از موکت یا کف‌پوش

با توجه به فعالیت بالای کودکان و احتمال افتادن، موکت گزینه مناسبی نسبت به کف‌پوش‌های سخت است لذا می‌توانید از موکت‌های مناسب با جنس‌های مرغوب برای اتاق کودک بهره ببرید.

رعایت نکات ایمنی

از قرار دادن وسایل نوک‌تیز و خطرناک که ممکن است موجب آسیب به کودک شما شود پرهیز کنید.

 

کاری از تحریریه چهل نما

مطالب مرتبط:

دکوراسیون اتاق کودکان را چگونه انتخاب کنیم؟

ایده های روز و نکات مهم برای انتخاب میز تحریر کودک و نوجوان