چگونه لک های روی موکت را تمیز کنیم ؟

تمیز کردن موکت از آن چیزی که فکر می‌کنید راحت‌تر است. تنها چیزی که برای این کار لازم دارید، جاروبرقی خوب و لوازم نظافت است و اینکه تا حدودی به روش شستن و پاک کردن موکت آشنا باشید.

در اینجا چند نکته را برای آشنایی شما با روش تمیز کردن موکت مطرح می‌کنیم:

1-هنگامی‌که موکت شما دچار لکه یا آلودگی شد اولین نکته مهم این است که بلافاصله نقطه لک شده را پاک نمایید.

2- در مواقعی که غذا بر روی موکت ریخته شده به آرامی تکه‌های جامد غذا را به وسیله قاشق و یا یک چاقویی که زیاد تیز نباشد پاک کنید، اگر لازم بود از مواد شوینده به مقدار لازم استفاده کنید؛ سپس از جاروی برقی آب‌وخاک برای کشیدن مواد موجود استفاده کنید. از روش مکش و بازگشت استفاده کنید تا همه مواد باقی‌مانده به بیرون کشیده شوند و اگر لازم بود مجدداً بر بخش آلوده آب بریزید.

3-استفاده از مواد خاص شوینده فرش و موکت، نسبت به دیگر مواد شوینده ترجیح دارد؛ این مواد متناسب با جنس موکت و فرش ساخته‌شده‌اند و میزان تولید استهلاک این مواد در فرش و موکت پایین‌تر از دیگر انواع شوینده‌هاست. همچنین این مواد میزان آلرژی ناشی از مواد جدا شده از موکت و فرش را کاهش می‌دهند.

4- اگر بعد از شستن نقطه آلوده، لکه همچنان موجود بود قسمت سطحی نقطه موردنظر را به وسیله «هیدروژن پراکسید» به مدتیک ساعت آغشته کنید و سپس بشویید تا به طور کامل لکه برطرف شود.

کاری از تحریریه چهل نما

مطالب مرتبط:

چگونگی انتخاب فرش یا قالیچه مناسب برای قسمت نهارخوری در خانه