پارکت را چگونه تمیز کنیم ؟

تمیز کردن پارکت با جاروبرقی

گام اول

تمام سطح مورد نظر را جارو بزنید.  بسیاری از جاروبرقی‌ها گزینه‌های خاص برای سطوح خاص دارند. اگر این گزینه‌ وجود ندارد بهتر است از جاروزدن انصراف دهید چون فرچه چرخشی جاروبرقی باعث ایجاد خطوط و خراش بر روی پارکت می‌شود. در این وضعیت بهتر است از شلنگ و یک ابزار پاک‌کننده نرم استفاده کنید.

روش تمیز کردن پارکت

گام دوم

در قدم بعدی از جارو برای پاک کردن سطح مورد نظر استفاده کنید و سطح را جاروب کرده و به‌طور کامل گردگیری نمائید این قطعات کوچک آشغال می‌توانند موجب خراش بر روی سطح شده و هنگام تمیز کردن سطح بر روی آن کشیده شوند.

 مواد شوینده جهت تمیز کردن پارکت

گام سوم

سطح را با یک پارچه خیس پاک‌ کنید. نکته مهم برای موفقیت در تمیز کردن سطوح پارکت چوبی این است که تا جای ممکن این پارچه رطوبت زیادی نداشته باشد. بسیاری از مواقع مقدار کمی آب بر روی پارچه، برای پاک کردن سطح کافی است.  پس از هر بار دستمال کشیدن آب موجود در پارچه را فشار دهید تا آب به طور کامل از آن خارج شود.

گام چهارم

اگر با آب معمولی نتوانستید کف پارکت را پاک‌کنید می‌توانید گزینه‌های دیگری مانند مواد شوینده را هم مدنظر داشته باشید. برای این کار محصولات خاصی مختص پاک کردن پارکت ساخته‌شده‌اند.

گام پنجم

درنهایت می‌توانید با استفاده از آب کف پارکت را بشویید، به این معنا که مستقیماً از تی و آب برای شستن استفاده کنید.

گام ششم

در صورت شستشو، سریعاً سطح پارکت را با حوله‌ای تمیز، خشک‌کنید تا آب بر روی پارکت به مدت طولانی باقی نماند تا موجبات از بین رفتن و پوسیدگی آن را فراهم کند.


گردآوری : تحریریه 40نما
مطالب دیگری که ممکن است دوست داشته باشید:
چگونه پله ها را کاغذ دیواری کنیم ؟
ایده خلاقانه، ترکیب تخت خواب و قفسه لباس برای اتاق خواب کوچک
تفاوت میان کفپوش، لمینت و پارکت چیست؟