چگونه پله ها را کاغذ دیواری کنیم ؟

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که کاغذدیواری  مخصوص دیوارها است اما باید گفت که تقریباً همه فضاهای موجود در سطوح تزئینی ساختمان را می‌توان کاغذدیواری کرد ازجمله  راه پله و پلکان که می‌توان طرح‌های زیبایی را در مورد آن به کار برد.

کاغذ دیواری راه پله

مراحل

1-اندازه‌گیری و برش

با یک خط‌کش هر پله را جداگانه اندازه بگیرید. به‌این‌علت که شاید ازنظر اندازه در بعضی نقاط متفاوت باشند. از خط‌کش، گونیا و مداد استفاده کنید. یک مربع را با مداد به‌صورت نازک (در اندازه‌ای که لازم است) بر روی کاغذدیواری ترسیم کنید. از کاغذهای چسبان برای مشخص کردن ترتیب ایستاها (قسمت‌های عمودی میان سطوح پله‌ها هستند) و کناره‌ها استفاده کنید. کاغذدیواری را دقیقاً به‌اندازه هر ایستا جدا کنید.

برش و اندازه گیری کاغذ دیواری

2-دستکش بپوشید

 دستکش بپوشید و هر یک از پله‌ها را با آب و تمیزکننده بشویید. اجازه بدهید که پله‌ها خشک شوند. این باعث می‌شود که کاغذدیواری به پله‌ها خوب بچسبد و بعداً هم به‌آسانی جدا شود.

چسب زدن کاغذ دیواری 

چسباندن کاغذ دیواری 

برش اضافه کاغذ دیواری

3-کاغذدیواری را نصب کنید.اگر از کاغذدیواری بدون چسب، استفاده می‌کنید بر روی یک ایستا با فرچه چسب بزنید. از چسب کافی برای کامل کردن فضای موجود استفاده کنید اما نه بیش‌ازحد که درنهایت چکه کند. اگر از کاغذدیواری‌های با چسب سرخود استفاده می‌کنید با فرچه آب را بر پشت کاغذدیواری بکشید و منتظر زمان مقررشده در دستورالعمل کاغذدیواری باشید. از یک‌گوشه شروع کنید و آرام‌آرام آن را بچسبانید. اگر کاغذدیواری خوب نچسبیده است با دست قسمت‌های مشکل‌دار را درست کنید تا در موقعیت مناسب قرار بگیرد با ابزارهای نرم‌کننده بخش‌های ناهموار را اصلاح کنید. هرگونه چسب اضافی بیرون زده از گوشه‌ها را با اسفنج مخصوص پاک‌کنید.

4-پانزده دقیق بعد از نصب، مجدداً کناره‌های کاغذدیواری را با انگشت فشار دهید و چند لحظه نگاه‌دارید تا از محکم بودن آن مطمئن شوید سپس با اسفنج مخصوص مجدداً کناره‌ها را تمییز کنید.

5-بعدازاینکه چسب کاغذدیواری خشک شد می‌توانید لعاب اکرلیک را برای محافظت از آن اضافه کنید. می‌توانید از نوارهای محافظ نقاشی برای کناره‌ها هم استفاده کنید.

مدل کاغذ دیواری برای تزیین راه پله

گردآوری : تحریریه 40نما

مطالب دیگری که ممکن است دوست داشته باشید :

آلبوم پوستر کاغذ دیواری

7 نکته برای انتخاب کاغذ دیواری مورد علاقه شما

9 پیشنهاد برای نصب کاغذدیواری در پذیرایی