17 نکته برای نصب آسان کاغذدیواری

مراحل نصب کاغذ دیواری

روند نصب کاغذدیواری همیشه برای تازه‌کارها سخت است، البته اگر به نکات زیر توجه کنید احتمالاً از بسیاری از مشکلاتی که درروند نصب به وجود می‌آید کاسته می شود.

1-کل  کاغذدیواری موردنیاز را یکجا سفارش بدهید:  زمانی که کاغذدیواری‌ها به دست شما رسید، از کد مخصوص کاغذ و محل تهیه آن مطمئن شوید زیرا تهیه چندباره کاغذدیواری باعث می‌شود تغییرات جزئی در رنگ‌ها و طرح‌ها مشاهده شود.

رول کاغذ دیواری سفید

2-از آستر کاغذدیواری استفاده کنید قبل از نصب کاغذدیواری آستر آن را به‌درستی بچسبانید. آستر کاغذدیواری مانع از چین‌خوردگی یا شکستگی کاغذدیواری می‌شود و به خشک شدن سریع چسب کمک می‌کند. به‌علاوه اگر تازه‌کار هستید آستر به شما فرصتی برای تجربه نصب کاغذدیواری قبل از نصب نسخه اصلی را می‌دهد. 

3-در نقطه اتصال دو ورق کاغذدیواری، یک نوار سفید بچسبانید: این مسئله باعث می‌شود تا در صورت عدم تناسب و قرار نگرفتن مناسب دوتکه کنار هم، این مشکل در تطابق، زیاد به چشم نیاید.

ابزار نصب کاغذ دیواری

 

4-قبل از شروع کار ابزار لازم را برای نصب فراهم کنید: این وسایل شامل یک سیم رولر (غلتک درزگیر) برس یا نرم‌کننده کاغذدیواری، شاقول، پونز فشاری، متر نواری استیل، قیچی، یک ظرف که دوسوم آن با آب ولرم پرشده، یک اسفنج مرطوب، یک سطل آب، یک چاقوی خوش‌دست پهن و یک کاتر (تیزبر) است.

5-از پلاستیک به‌جای روزنامه استفاده کنید: از روزنامه برای پوشاندن میز چسب کاری استفاده نکنید. جوهر ترشح‌شده از روزنامه مرطوب می‌تواند به کاغذدیواری بچسبد و آن را بی‌استفاده کند. به‌جای ریسک استفاده از کاغذهای باطله، میز را با پلاستیک بپوشانید.

6- از یک شاقول یا تراز برای صاف نگاه‌داشتن کاغذدیواری استفاده کنید: دیوارها در اکثر خانه‌ها معمولاً صاف و تراز نیستند ازاین‌رو برای کاغذدیواری لازم است از ابزارهایی مثل شاقول برای صاف کردن سطح استفاده شود.

7-همیشه بیشتر از میزان موردنظر کاغذ ببرید تا با الگو متناسب شود: اولین برش کاغذدیواری باید حدود 10 سانتی‌متر بیشتر از مقدار موردنظر باشد، برش‌های بعدی هم باید حداقل 6 سانتی‌متر بلندتر از بالا و پایینِ اندازه موردنظر باشد تا از متناسب بودن آن اطمینان یابید.

برش کاغذ دیواری

 

8-برش‌های انجام‌شده را ابتدا روی کف اتاق بگذارید: زمانی که شما کاغذ را اندازه گرفته و برش دادید آن را صاف‌کرده و برش بعدی را اندازه بگیرید. از اندازه بودن آن‌ها در این وضعیت و پیش از چسباندن آگاه شوید.

9-برش‌ها را به شکل چهار لایی تا نکنید: کاغذهای دیواری به دو مدل روی دیوار می‌چسبند یک مدل شبیه چسب برگردان است و مدل دیگر تنها با خیس کردن چسبنده می‌شوند درهرصورت کاغذ برش داده‌شده را چهار لا نکنید بلکه آن در تکه  کوچک‌تر روی دیوار نصب کنید

10-برش‌های آماده‌شده را در یک کیف پلاستیک نگاه‌دارید: برای جلوگیری از خشک شدن کاغذها نگاه‌داشتن آن‌ها در یک کیف پلاستیکی بهترین راه است.

11-قبل از رسیدن به کلیدهای برق، از قطع بودن برق اطمینان حاصل کنید:

12-تا قبل از خشک شدن مجدداً نقایص را چک کنید: کاغذهای تازه چسبانده شده را مجدداً ازنظر تناسب تکه‌ها و اندازه موردبررسی قرار دهید.

13-مواظب چسب‌های اضافی باشید: از اسفنج برای پاک کردن چسب‌های اضافی از کاغذدیواری استفاده کنید.

14-ابزارآلات خود را تیز کنید: اگر ابزارهای برش به‌اندازه کافی تیز نباشد باعث آسیب به کناره‌های کاغذدیواری خواهند شد.

15-کناره‌ها را به‌دقت تراش دهید: از یک چاقوی خوش‌دست استفاده کنید و آن را میان تیغ و کاغذدیواری قرار دهید. این مسئله هنگام تراشیدن از کاغذدیواری محافظت کرده و موجب می‌شود که کاغذدیواری به‌دقت بریده شود.

16-از پونزهای فشاری استفاده کنید: پونزهای فشاری می‌توانند برش‌های بلند کاغذ را سالم نگاه‌دارند. پونز را در قسمت روشن‌تر کاغذدیواری قرار دهید تا زیاد تغییرات ناشی از آن را نشان ندهد. بعد از برداشتن آن از یک سیم رولر (غلتک درزگیر) استفاده کنید تا نقطه موردنظر را صاف کند.

پونز جهت نصب کاغذ دیواری

17-از چسب مخصوص برای کناره‌ها استفاده کنید. برای کناره‌های کاغذدیواری چسب مخصوص لازم است، با توجه به این موضوع باید 48 ساعت کاغذدیواری خشک بماند تا بتوان کناره‌ها را چسب زد.

چسب مخصوص کاغذ دیواری

گردآوری : تحریریه 40نما

 در ارتباط با همین مطلب بخوانید...
چگونه کاغذ دیواری مناسب خود را انتخاب کنیم
قیمت کاغذ دیواری چگونه محاسبه می شود؟

خرید اینترنتی کاغذ دیواری
تغییر دکوراسیون کم هزینه برای خانه