ایده طراحی داخلی برای  پذیرایی و نشیمن کوچک
چیدمان و انتخاب وسایل مناسب برای خانه های کوچک
طراحی داخلی نشیمن کوچک،دیزاین داخلی ، دکوراسیون خانه کوچک ، آینه پذیرایی کوچک 

یکی از مشکلات در زندگی شهری جدید، کمبود فضا در منازل و به‌طور خاص در اتاق‌های نشیمن است. این امر باعث شده است تا طراحان داخلی به فکر تولید طرح‌هایی باشند که علاوه بر زیبایی، به‌اندازه کافی از فضا هم استفاده کرده باشند. استفاده از ایده‌های سنتی برای فضاهای محدود جدید به‌طورمعمول پاسخگو نیست و بهتر است راه‌های جدیدی برای استفاده از فضا امتحان شود. فضای اتاق نشیمن بیش از هر چیز، جایی برای آرامش و سرگرمی است و ازاین‌جهت بهتر است برای طراحی آن نکات زیر را مدنظر داشته باشید.

آینه پذیرایی، دیزاین مبلمان ، مبلمان راحتی کوچک، رنگ بندی در دکوراسیون 

1-    از آینه استفاده کنید. آینه فضای اتاق نشیمن شما را دو برابر می‌کند و احساس وجود فضای اضافی را به شما انتقال می‌دهد. بهتر است آینه در پشت یک منبع روشنایی قرار بگیرد تا نور موجود را بیشتر بازتاب بدهد؛ می توانید آینه را در عرض پنجره قرار دهید تا تصویری از یک پنجره جدید را ایجاد کند.

تابلو خاض پذیرایی، دیزاین دیوار خانه ، دکوراسیون داخلی نشیمن کوچک ، ایده طراحی نشیمن کوچک 

2-    هر اتاقی هم دارای فضای طولی است و هم فضای عرضی، اگر فضای عرضی اتاق شما کوچک است ولی اتاق نشیمن شما سقف بلندی دارد بهتر است با ایجاد دکور در سقف، نگاه‌ها را به سمت بالا متمایل کنید، استفاده از تابلوها و آثار هنری نیز در این مورد مؤثر است.

مبلمان روشن ، ست مبلمان و میز عسلی، دیزاین اتاق روشن ، چیدمان مبلمان 

3-    از رنگ‌های خنثی برای اتاق نشیمن استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های خنثی مانند سفید می‌تواند باعث روشن شدن اتاق و بازتاب نور و روشنایی شود. رنگ‌های خنثی موجب ایجاد فضای آرام‌بخش در اتاق نشیمن می‌شوند.

مبلمان کلاسیک ، دیزاین پدیرایی کوچک کلاسیک 

4-    از مبلمان سبک استفاده کنید. مبلمان های سنگین معمولاً فضای بیشتری را اشغال می‌کنند یا حداقل این احساس را القا می‌کنند. رنگ‌های روشن در برابر رنگ‌های تیره ترجیح دارند. سراغ مبلمانی بروید که پایه‌دارند و از مبلمان های جعبه مانند اجتناب کنید.میز قهوه‌خوری یا میزهای عسلی نسبت به میزهای چوبی فضای کمتری را اشغال می‌کنند.

 مبلمان مدرن ، مبلمان راحتی سبک ، کاناپه نازک دسته دار، مبلمان راحتی مدرن

5-    نکته آخر که هرگز فراموش نکنید! مبلمان، مبلمان، مبلمان! مبلمانی را انتخاب کنید که بر فضا غلبه نکند. یک کاناپه با دسته نازک و پشت و روکش تنگ نسبت به یک کاناپه با دسته‌های بزرگ و روکش‌های حجیم و کوسن‌های زیاد، ترجیح دارد.

گردآوری : تحریریه 40نما 

 در ارتباط با همین مطلب بخوانید..

چگونه کاغذ دیواری مناسب خود را انتخاب کنیم

انتخاب کوسن ها در دکوراسیون خانه

تغییر دکوراسیون کم هزینه برای خانه

ایده های روز و نکات مهم برای انتخاب میز تحریر کودک و نوجوان 

ایده طراحی گلدان های مدولار برای ایجاد فضای سبز در خانه

۹نکته درباره انتخاب کوسن‌ها در دکوراسیون خانه