در تعقیب تاریخ : کاغذ دیواری ازگذشته تا به امروز در اروپا

تزیینات دیوار از قرن ها پیش
 در اروپا  مرسوم و رایج بوده اما با گذشت زمان طرح و نوع آن تغییر کرده و این روند همچنان ادامه دارد . در قدیم کاغذ دیواری به خاطر ضخامت کاغذ ، از بین رفتن آن در مدت زمان کوتاه و دشوار بودن نصب توفیق چندانی در هنرهای تزیینی و دیزاین خانه ها نداشت . اما امروزه کاغذ دیواری می تواند نقش پررنگ و مهمی در دکوراسیون و تزیینات داشته و تاثیر زیادی در انتخاب رنگ مبلمان ها و یا سبک دیزاین اتاق خواب ایفا می کند.
سوالی که مطرح می شود این است : کاغذ دیواری در این چند قرن گذشته چگونه بوده و چه تغییراتی کرده است ؟ ما سعی داریم درباره تاریخ کاغذ دیواری و استفاده آن در اروپا اطلاعاتی در اختیار شما قرار داده تا در مورد استفاده امروزه آن انتخاب بهتری داشته باشید.

کاغذ دیواری کلاسیک، کاغذ دیواری اتاق خواب ، مدل کاغذ دیواری کلاسیک ، انواع کاغد ذیواری سه بعدی
کاغذ دیواری اوایل قرن 15 به عنوان یک جایگزین ارزان تر نسبت به تابلوها ی نقاشی گران قیمت و یا تابلو فرش های نقش دار پر زرق و برق ،برای اولین بار جهت آراستن و گرم کردن فضای موجود
در کاخ های اروپایی آورده شد. نا گفته نماند اولین مخترعین کاغذ دیواری چینی ها بودند که از قدیم کاغذ های برنجی را بر روی دیوارهایشان می چسباندند.
طرح های کاغذ دیواری های آن دوره با استفاده از بلوک های چوبی، حک شده  است . در آن دوران بیشتر الگوها از روی پارچه های ابریشمی گلدار (همانند عکس) الگوبرداری شده و به عنوان پوشش دیوار برای تزیین خانه قشر مرفه آن دوره رایج بوده است .
اولین شکل مستند از کاغذ دیواری در انگلستان به سال 1509 میلادی باز می گردد زمانی که طراحی حکاکی آن روی چوب به وسیله هنرمندان ایتالیایی با الهام گرفتن از میوه ی انار بر روی بیانیه هنری هشتم به چاپ رسیده است .

کاغذ دیواری خارجی ، کاغذ دیواری چینی ، پوستر کاغد ذیواری، کاغذ دیواری اتاق نشیمن

کاغذ دیواری چینی در قرن 17 ریشه های خود را در فرهنگ چینی و از ابریشم و نقاشی های مرسوم آن سرزمین که در کشور چین برای اشراف در دوران سلسله مینگ طراحی شده بود، الهام گرفته و در اروپا نیز این نوع از کاغذ دیواری های چینی مورد استقبال قرارگرفت و این سبک طراحی توسط هنرمندان اروپایی با به تصویر کشیدن مناظر ، گل های ظریف و کشیدن پرندگان محبوب در اروپا  رایج شد. 

در این اتاق با توجه به طراحی خطوط ساده مبلمان و انتخاب کاغذ دیواری به سبک طراحی چینی که طبیعت ظریف و زیبا را نمایان کرده ، حس خاصی به این اتاق نشیمن بخشیده است.
اگر شما هم به این سبک از کاغذ های دیواری علاقه مند هستید ، پیشنهاد می کنم در بخش دکوراسیون آلبوم کاغذ دیواری کلاسیک را تماشا کنید.

هجوم کاغذ دیواری ها در اروپا در قرن هفدهم با طراحی های فرانسوی به اوج محبوبیت خود در سال 1745 میلادی رسید.
خرید کاغذ دیواری،مدل کاغذ دیواری،طراحی دکوراسیون داخلی،کاغذ دیواری سه بعدی منزل
کاغذ دیواری طرح چینی، طراحی کاغد دیواری ، کاغذ دیواری پذیرایی، کاغذ دیواری کاغذی
کاغذ دیواری در قرن هجدهم رقابت طرح و رنگ بود درطول این دوران هنرمندان تصاویر خود را بر روی کاغذ دیواری ترسیم می کردند.
در این زمان که کاغذ دیواری به محبوبیت بسیاری در بین قشر مرفه
و نیمه مرفه دست پیدا کرد ، دولت انگلستان ،برای تولید کنندگان ، فروشندگان، نصابان کاغذ دیواری مالیات تعیین کرد .
در همین زمان کاغذ دیواری در فرانسه بسیار محبوب بود و با تنوع طرح های بیشتری تولید می شد علت آن بود که طراحی هابه کمک یک ماشین جدید در سال 1785 اختراع شده بود برای چاپ بر روی کاغذ استفاده می شد . در همان موقع  اندازه استاندارد یک رول از تصویر زمینه ، توسط شاه لویی شانزدهم 34 فوت تعیین شد .

کاغذ دیواری شیک،کاغذ دیواری طرح گل، کاغذ دیواری اروپایی،طراحی داخلی منزل با کاغذ دیواری
کاغذ دیواری در قرن نوزدهم شامل بسیاری از طرح های متنوع و متمایز طراحی با نقوش منظم الهام گرفته از طبیعت همانند نقش و نگار گل به صورت تکرار شونده شد. در قرن نوزدهم بسیاری از خانواده های آمریکایی و اروپایی از این نوع کاغذ دیواری ها استفاده میکردند.

کاغذ دیواری ارزان،کاغذ دیواری سه بعدی،خرید کاغذ دیواری 3 بعذی، کاغذ دیواری طرح طاووس

کاغذ دیواری در قرن بیستم با بیش از میلیون ها رول تصویر چاپ شده بر روی کاغذ دیواری ، شروع قرن بیستم نقش و طرح کاغذ دیواری متنوع تر از گذشته شد . به عنوان مثال طرح پر طاووس در این اتاق خواب یکی از طرح های پرطرفدار در اواسط قرن بیستم بود همچنین در این دوره استفاده از رنگ های روشن برای کاغذ دیواری مرسوم شد . با پیشرفت علوم شیمی و صنایع مواد کاغذ های با کیفیت تر همچون کاغذ دیواری ونیل و... با حداقل قیمت به بازار آمدند تا کاغذ دیواری در دسترس عموم مردم قرار بگیرد. 
 
کاغذ دیواری مدرن، طرح کاغذ دیواری،خرید اینترنتی کاغذ دیواری
کاغذ های دیواری امروزه بسیار هیجان انگیز و جذاب هستند. کاغذ دیواری های مدرن با طراحی های معاصر و خاص تنوعی از رنگ و طرح های دیجیتال به بازار کاغذ اضافه شد.  کاغذ دیواری مدرن علی رغم آنکه امروزه بسیار استفاده می شوند،  با این حال کاغذ دیواری کلاسیک نیز همچنان طرفداران خاص خود را دارند .

عکس بالا) دیزاین کاغذ دیواری این سالن پذیرایی یک مثال برجسته از امکانات طراحی بی نهایت در چاپ کاغذ های دیواری امروزه است) .

گردآوری : تحریریه 40نما

 در ارتباط با همین مطلب بخوانید...
چگونه کاغذ دیواری مناسب خود را انتخاب کنیم
قیمت کاغذ دیواری چگونه محاسبه می شود؟

خرید اینترنتی کاغذ دیواری
تغییر دکوراسیون کم هزینه برای خانه