9 توصیه ای که از طراحی داخلی اتاق های پذیرایی و نشیمن می توانیم برای بهترین میزبانی یادبگیریم.

اتاق های رسمی که الهام بخش برای ایجاد فضاهای گرم ، سرگرم کننده ای که تشویق کند مهمانان را به صحبت کردن ، گوش دادن ، سرگرمی ،بازی های دسته جمعی ،موزیک و در کل لذت بردن از فضای خانه شما که برای پذیرایی از مهمان در نظر گرفته اید. با چند ایده فضای صمیمانه و دلچسبی به خانه خود اضافه خواهید کرد.

ایده طراحی

1-    یک جریان ساده از میز شام به فضای نشیمن

ساده ترین راه برای دعوت مهمانان بعد از شام به یک مکالمه گرم خانوادگی نزدیکی فضای نهارخوری به اتاق نشیمن یا پذیرایی و حتی دعوت به اتاق موسیقی که تشویق کند مهمانان را به گفتگو و صحبت کردن در کنار همدیگر

دیزاین پذیرایی،اتاق نشیمن،چیدمان پذیرایی،مبلمان مدرن

2-     راحتی فضای نشیمن برای مکالمه

طراحی و استقرار مبلمان ها و صندلی ها در فضای پذیرایی به طور مثال شاید بخواهیم تعدادی از دوستان را به خوردن قهوه و چای در  بعد از ظهر یک روز عادی دعوت به گفتگو کنیم که در این صورت توصیه ما به شما داشتن میز کوچک با چند صندلی چوبی مخصوص قهوه و کافی در اتاق نشیمن است شما می توانید با توجه به علایق خود مناطق مختلفی را برای گذراندن وقت با مهمانان در نظر بگیرید  و بنا بر آن صندلی و مبلمان مخصوص را در هر منطقه در نظر بگیرید. انتخاب چندین فضای هوشمندانه درپذیرایی می تواند اوقات خوشی رای برای شما و مهمانان در خانه فراهم کند سعی کنید برای هر بخش از فضای پذیرایی صندلی یا مبل راحتی خاص آن  را در نظر بگیرید، به طوری که هیچ کس احساس خستگی نکند و این بدان معناست که اضافه کردن صندلی ها و مبلمان در خانه بستگی دارد که در هر منطقه از پذیرایی چه نوع تقسیم بندی را در نظر گرفته اید .

اتاق پذیرایی مجلل،دیزان داخلی اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی کلاسیک 

3-    جزییات زیبا و به روز در پذیرایی

لوسترهایی که استادانه و خاص طراحی شده ، آینه بزرگ در بالای شومینه، پرده های نقش دار ، گچ کاری های ظریف و خاص  این ها همه اجزای تشکیل دهنده یک اتاق کلاسیک هستند اما آنچه که فضا را در یک نشیمن خاص و مهیج می کند استفاده از جزییات همانند گل های طبیعی تازه داخل گلدان ها و یا استفاده از زیر لیوانی های موردعلاقه خود در زیر فنجان هایی که برای پذیرایی آماده کرده اید . در یک فضای شادتر در محیط پذیرایی داشتن میز بیلیارد یا  هر ایده ای که به ذهن شما می رسد تا قبل از ورود مهمان فضای نشیمن را سرگرم کننده و دل انگیز تر کند. توجه به جزییات را فراموش نکنید.

اتاق پذیرایی عروس،اتاق پذیرایی شیک مدرن،اتاق پذیرایی مجلل،دیزان داخلی اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی کلاسیک،اتاق پذیرایی زیبا، پذیرایی شیک

4-    دسترسی به نوشیدنی ها برای پذیرایی

حتماً برای پذیرایی از نوشیدنی های مختلف از مهمانان در خانه فضایی به غیر از میز نهارخوری را در نظر بگیرید. بسته به نوع نوشیدنی مکان سرگرم کننده آن را در فضای پذیرایی انتخاب کنید.

دیزاین پذیرایی،اتاق نشیمن،چیدمان پذیرایی،مبلمان مدرن

5-    محل مناسب سرو .

خلاقیت به خرج دهید نیازی نیست برای پذیرایی از مهمان به صرف چای یا قهوه او را تنها بگذارید و از آن دور شوید ، مثلا با تهیه یکدستگاه اسپرسو در اتاق نشیمن و در کنار میز کافی می توانید در حین گفتگو با مهمان قهوه تازه درست کنید و میل کنید. آنچه که برای پذیرایی به آن احتیاج دارید در دسترس خود قرار دهید تا نیازی نباشد جمع را ترک کنید ، اینجوری حس صمیمیت و راحتی بین مهمان و میزبان نیز بیشتر خواهد شد .

ذیوار عکس خانوادگی،طراحی پذیرایی کلاسیک،دیزاین پذیرایی،اتاق نشیمن،چیدمان پذیرایی،مبلمان مدرن

عکس خانواذگی ، نقاشی دیواری

6-    دیوار عکس خانوادگی

اتاق پذیرایی یا نشیمن فرصتی برای نشان دادن سابقه خانوادگی شماست . امروزه شما می توانید عکس های مورد علاقه خانواده را بر روی دیوار پذیرایی نمایش دهید یا عکس افراد مشهوری را که الهام بخش برای ایده ها و رویاهای شما هستن همانند چهره های کلیدی و متفکری چون :جان لاک ، اسحاق نیوتون ، فرانسیس بکین، ماژلان و...

این روزها تقریبا نقاشان هر پرتره ای را به خوبی انجام خواهند داد ، این فرم هنری یک راه محبوب و متداول برای دیزاین اتاق نشیمن است.

دیزاین اتاق موسیقی ، دکوراسیون اتاق موسیقی،دیزاین پذیرایی،اتاق نشیمن،چیدمان پذیرایی،مبلمان مدرن

اتاق پیانو،پذیرایی لاکچری،پذیرایی خاص،اتاق پذیرایی عروس،اتاق پذیرایی شیک مدرن،اتاق پذیرایی مجلل،دیزان داخلی اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی کلاسیک،اتاق پذیرایی زیبا، پذیرایی شیک

7-    محلی برای لذت بردن از موسیقی

بعد از صرف شام یک سرگرمی خوب می تواند راه انداختن یک کنسرت بداهه از جانب شما ، یا به راه انداختن یک دستگاه پخش موسیقی برای مهمانان بعد از یک شام سنگین باشد . اگر خود شما سازی می زنید و یا یکی از افراد خانواده یا یک سیستم موسیقی خوب در هر صورت آنها را برای پذیرایی از مهمان ها حاضر کنید و شبی به یاد ماندنی را رقم بزنید.

میز پدیرایی، دیزاین پذیرایی،اتاق نشیمن،چیدمان پذیرایی،مبلمان مدرن، اتاق پذیرایی عروس،اتاق پذیرایی شیک مدرن،اتاق پذیرایی

8-    میزی برای بازی های مختلف

روپولی ، اسم و فامیل و... داشتن یک میز مناسب برای بازی های رایج و محبوب می تواند ساعت ها مهمانان را سرگرم کند فضایی را در داخل نشیمن برای بازی های مورد علاقه تان در نظر بگیرید، و ساعت ها از کنار هم بودن لذت ببرید.

اتاق پذیرایی مجلل،دیزان داخلی اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی کلاسیک،اتاق پذیرایی زیبا، پذیرایی شیک

9-    همه چیز تمیز و در جای خود

به عنوان آخرین توصیه ، تمیز بودن اتاق نشیمن یا پذیرایی قبل از ورود مهمان ها به طوری که به تمام جزییات به خوبی توجه کرده باشید . گلدان ها ، اسباب بازی ها ، کتاب های روی میز ، کنترل از راه دور تی وی تا زیر لیوانی ها همه و همه در جای خود باشند تا حس آرامش قبل از شروع مهمانی به فضا اضافه شود . قبل از ورود مهمان به جای تمیز کردن درهم و برهم و کلی به جزییات توجه بیشتری داشته باشید .  جزییات توجه بیشتر مهمانان را به خودش جلب می کند .

گردآوری : تحریریه 40نما 

 در ارتباط با همین مطلب بخوانید..

چگونه کاغذ دیواری مناسب خود را انتخاب کنیم
انتخاب کوسن ها در دکوراسیون خانه
تغییر دکوراسیون کم هزینه برای خانه
راهنمای انتخاب صندلی اپن برای آشپزخانه کوچک یا بزرگ
دکوراسیون اتاق کودکان را چگونه انتخاب کنیم؟
روش اندازه گیری کاغذ دیواری
نکات مهم در مورد انتخاب پرده پذیرایی

ایده طراحی روشنایی – هشت سبک متفاوت برای نورپردازی در بالای میز ناهارخوری